Kancelaria oferuje swoją pomoc prawną przedsiębiorcom, instytucjom publicznym i osobom prywatnym na terenie całej Polski. Zapewniamy kompleksowe wsparcie poprzez porady prawne, przygotowanie stosownych pism lub procedur oraz reprezentowanie przed sądami i urzędami. Posługujemy się różnymi metodami komunikacji, zapewniając szybki i stały kontakt Klienta z Kancelarią.

Naszym celem jest udzielenie profesjonalnego wsparcia i wypracowanie optymalnych rozwiązań zmierzających do rozwiązania problemów, z którymi zgłaszają się nasi Klienci. Pracę wykonujemy z oddaniem, gdyż jest ona naszą pasją. Efektywność, rzetelność i elastyczność to nasze priorytety.

Założycielem Kancelarii jest Mecenas Anna Wijkowska – wykwalifikowany radca prawny, profesjonalny pełnomocnik, a także manager korporacyjny z ponad 10-letniem doświadczeniem w zakresie obsługi prawnej.

Sprawdź jak możemy Ci pomóc!
Zapraszamy na konsultację wstępną
Zarezerwuj termin spotkania albo konsultacji online:

e-mail: kancelaria@wijkowska.pl
tel.: +48 692 949 936


Kancelaria współpracuje z radcami prawnymi i adwokatami, których cechuje wieloletnie doświadczenie praktyczne oraz wyróżniająca się wiedza prawnicza. Czynności zawodowe wykonywane są przez radców prawnych i adwokatów przy zachowaniu pełnej niezawisłości od wpływów zewnętrznych, zaś reprezentowanie interesów Klienta opiera się na jego zaufaniu do wybranego prawnika. Radcowie prawni i adwokaci obowiązani są zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedzieli się w związku z udzieleniem pomocy prawnej, a ten obowiązek nie jest ograniczony w czasie. Kancelaria współpracuje także z notariuszem oraz komornikiem sądowym.

Radca Prawny Anna Wijkowska – założyciel Kancelarii

O Kancelarii

Jako Radca Prawny, ja i osoby z którymi współpracuję, działamy w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla interesów naszych Klientów. Poszukujemy najprostszych i najefektywniejszych rozwiązań pozwalających zakończyć spory jeszcze na etapie przedsądowym. Do każdej sprawy dobieram zespół specjalistów tak, by zapewnić najlepsze wsparcie naszym Klientom.

Swoją przygodę z zawodem rozpoczęłam od pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Następnie przez kilka lat zdobywałam doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej, w tym obsłudze spraw sądowych w renomowanych warszawskich kancelariach. Jako menedżer w spółce państwowej Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju, poszerzałam swoje kompetencje w zakresie zarządzania. Przez ten czas dobrze poznałam problemy i potrzeby biznesu, zarówno te wewnętrzne, jak i w relacjach z zewnętrznymi partnerami. Jestem absolwentem kursu Legal MBA rozwijającego kompetencje menedżerskie u prawników biznesowych. Od 2010 roku jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, wpisanym na listę Radców Prawnych pod numerem WA-9627. Od 2016 roku prowadzę Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie. Dzięki osobistemu zaangażowaniu i indywidualnemu podejściu do każdej ze spraw zapewniam moim Klientom komfort i rzetelną pomoc prawną.

Specjalizuję się w doradztwie Klientom w zakresie szeroko rozumianego prawa cywilnego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Uczestniczyłam w pracach nad projektem ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) i wspierałam wdrożenie systemu PPK. Dysponuję również ugruntowaną wiedzą dotyczącą pracowniczych programów emerytalnych (PPE) i doświadczeniem w codziennym doradztwie pracodawcom prowadzącym takie programy. Posiadam bogate doświadczenie we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Państwową Inspekcją Pracy, Komisją Nadzoru Finansowego, Ministerstwem Finansów, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Komisją ds. orzekania o zdarzeniach medycznych oraz Rzecznikiem Finansowym. Z sukcesem przeprowadziłam kilkadziesiąt postępowań sądowych i przed urzędami.

Jestem autorką artykułów prasowych w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej i Infor oraz ekspertem prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w Radiu Infor. Jestem współautorką publikacji “Pisma procesowe z zakresu prawa pracy z objaśnieniami i płytą CD” (C.H. Beck 2014) oraz publikacji Praxis “Prawo pracy dla sędziów i pełnomocników. Wzory pism. Przykłady i wskazówki praktyczne, orzecznictwo” (C.H.Beck 2015).

Szczególnie cenię sobie stałą i bieżącą współpracę, która pozwala poznać specyfikę i potrzeby Klienta, dzięki czemu można nie tylko łatwiej i szybciej rozwiązywać problemy Klienta, ale także im zapobiegać. Za cel stawiam sobie zapewnienie Klientowi obsługi najwyższej jakości, gwarantującej realizację jego zamierzeń biznesowych i pełne bezpieczeństwo prawne. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.


Serdecznie zapraszam do współpracy.
Anna Wijkowska
Radca Prawny

O Kancelarii